Hakkımızda

MAJOLE

Kanada’ya gelen Türk ve diğer yabancı öğrencilere hizmet vermek amacıyla 2006 yılında Kanada’nın Vancouver kentinde West Canada Education Centre olarak kurulan firmamız, Türkiye’de Majole International Education adı altında hizmet vermektedir. Mezopotamya dillerinde Dünya’ya Açılan Pencere anlamına gelen Majole, 2011’de Londra ve New York ofislerini de faaliyete geçirmiştir.


Dünya vatandaşlığına atacağı adımlarda öğrencilerimize rehberlik etme ilkesiyle kurulan Majole, çağdaş ve uluslararası ölçekli eğitimin amaçları doğrultusunda yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında sizlere en doğru, en tutarlı ve en gerekli bilgileri sunmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’de, 2006 yılından günümüze uluslararası eğitim sektöründe birçok yeniliğe imza atmış, projeler gerçekleştirmiş ve sürdürdüğü faaliyetler sonucu Türkiye’nin en iyi danışmanlık firmaları arasında yer edinmiş olan MAJOLE, yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin hedeflerine en uygun yolları belirler.

Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa gibi pek çok ülkenin en saygın üniversite, kolej, lise ve dil okullarında sizlere en güvenilir ve kaliteli eğitim hizmetini sunuyoruz. Sektörün önde gelen firmaları arasında yer alan Majole bugün itibari ile Kanada, Türkiye, İngiltere ve Amerika’daki ofislerinde Türkiye’den gelen öğrenciler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermektedir.

Majole, eğitim almak amacı ile uzun veya kısa süreli yurtdışına gitmeyi planlayan öğrencilere hizmet vermeyi amaçlar. Majole, anaokulu öğrencilerinden Üniversite öğrencilerine kadar yurtdışı eğitim programları düzenler. Düzenlenen bütün yurtdışı eğitim programlarında öğrencinin akademik kazanımları ön planda tutularak; öğrenci, veli, öğretmen ve okul yetkilerinin memnuniyetini esas alır.

Bu nedenle yurtdışı eğitim programlarımızı en doğru ve güncel bilgilerle hazırlayıp öğrenci ve öğretmenlerimizin yurtdışında bulundukları her günü; bulundukları ülkenin akademik, ekonomik, siyasi ve turizm boyutlarını tanıma fırsatına çevirir.

Majole, Türkiye’nin her yerinden dünyanın her noktasına eğitim amacı ile gidecek öğrencilere karar aşamasından itibaren Türkiye’ye dönene kadar olan tüm süreçte hizmet sunar. Majole, yurtdışı eğitim gezisinin seçiminde; okul başvurusu, kayıt, vize, seyahat organizasyonu, konaklama, yurtdışında havaalanı karşılaması ve uğurlaması, yurtdışı yerel transferler, okul, üniversite ve kurum ziyaretlerini organizasyonunda öğrencilerin yanında yer alır.

Öğrencilerin;

  • Katılacakları eğitim programları hakkında bilgilendirilmesi,
  • Gidilecek ülke hakkında bilgilendirilmesi,
  • Karar veren öğrencilerin, seçilen okula kayıtlarının yapılması,
  • Konaklama seçeneklerinin sunulması ve ayarlanması,
  • Uzun dönemli programlarda zorunlu sağlık sigortasının yapılması
  • Kısa dönemli programlarda zorunlu seyahat sigortasının yapılması
  • Havaalanı transferleri ve uçak rezervasyonlarının yapılması
  • Vize başvurusu için gerekli dosyanın hazırlanması

konularında hizmet sunuyoruz.

Danışmanlık ve başvuru süresince atacağınız adımlarda, hep yanınızdayız…

DOĞA KOLEJİ İLE İŞBİRLİĞİ

Majole, Doğa Okulları’nın yurt dışı eğitim programlarını gerçekleştirmek üzere Doğa ile işbirliği içindedir. Doğa Okulları’nın öğrencileri için belirlediği proje amaçlı tüm yurt dışı eğitim gezileri, seminer, uluslararası fuar, kongre, yaz okulu, yaz kampı ve dil okulu organizasyonlarını koordine etmektedir.

 

Majole tarafından organize edilen tüm yurt dışı ve yurt içi eğitim programlarının içeriği Doğa Koleji ortaokul ve lise akademik bölümleri tarafından hazırlanır. Yurt dışı eğitim programları yıllık akademik müfredata uygun olarak işlenen derslerin hayattaki uygulamalarının gözlemlenmesi ve deneyimlenmesi amacını taşır.

Majole, projelerde belirlenen akademik çalışmanın gerçekleştirilmesi, planlanan kazanımların öğrenciler tarafından edinilmesi ve öğrencilerin katıldığı programlardan sertifika almasını sağlar. Bütün yurt dışı programlarının öncesinde, gerçekleşmesi sırasında ve sonrasında etkin rol alır. Gereken ulaşım, konaklama, ilkokul- ortaokul- lise- üniversite ziyaretlerini gerçekleştirir. Müze, yerel resmi kuruluşlar ve özel işletmelerin ziyaretleri gibi projenin gerektirdiği organizasyonları koordine eder.